Vánoční facebook hraničí se spamem

December 24th, 2009

Ostatně posuďte sami. Screenshot z mého ranního vybírání e-mailů…
screen

CO2 – Strašák nebo logo?

December 14th, 2009

Pořád to slýcháme – Globální oteplování, oxid uhličitý, klimatické změny a všechny hrůzy s tím spojené. Nepřipadá Vám to někdy jako dokonalá vymývárna mozků? Co je to vůbec oxid uhličitý? No, to je otázka! Dneska se jí pokusím odpovědět.

Bezdrátová elektřina odprezentována na TED Global

August 27th, 2009

WiTricity, neboli bezdrátová elektřina, byla s úspěchem prezentována na konferenci TED. Výhodou této technologie je, že je bezpečná, komerčně dostupná a lze ji aplikovat na dnešní běžná zařízení. Od mobilů, přes laptopy a televize až po průmyslová zařízení. Základem je přenos pomocí magnetického pole, který byl prezentován už před 100 lety Nikolou Teslou.

Vědecké hračky – 1. díl

August 27th, 2009

logaRozhodl jsem se dát si malé pracovní volno a napsat nějaký ten článek o mém koníčku – vědě. Protože jsem geek a technokrat, obdivuji některá vědecká zařízení. A protože jich není málo a napsat o nich něco stručného i tak zabere slušných pár řádků, vznikl tento seriál. Pojďme se dnes podívat na hračky, které mění náš náhled na vznik vesmíru, které nám slibují levnou a dostupnou elektřinu a které hledají důkazy Einsteinova dědictví.

Piráti pod palbou

August 25th, 2009

pirati_pod_palbouTzv. Počítačové pirátství je poslední dobou celkem žhavé téma. Před několika málo měsíci začal proces s provozovateli portálu piratebay.org. Nikdo v té době netušil, jakou lavinu tento soud spustí.

Web 3.0 klepe na dveře! Je tam Google?

July 14th, 2009

Dnes na nás ze všech stran útočí pojem web 2.0, co to ale vlastně je? A co nám přinese jeho nástupce web 3.0?

Založena skupina na FB – Peníze na vědu!

June 30th, 2009

Dneska jsem vytvořil na komunitním webu Facebook novou skupinu. Již nějakou dobu se mluví o krácení rozpočtu pro akademii věd ČR. Po tom co jsem dnes shlédnul Události, napadlo mě, že bych mohl dát impuls pro vytvoření protestní skupiny. Přece jen, od toho Facebook je – projev lidu. Tak uvidím kolik lidí se přihlásí. Konec konců, jste-li příznivcem vědy a nebo také nesouhlasíte se systémem čerpání peněz můžete se přidat na adrese http://www.facebook.com/group.php?gid=115518191211

Spuštěn web WPSTUDIO Labs

May 23rd, 2009

header Ode dneška se můžete dovědět o nejnovějších projektech WPSTUDIA nejen z tohoto blogu ale i z nové stránky WPSTUDIO Labs. Lze zde sledovat stav a postup vývoje, informace o historii, současnosti a budoucnosti jednotlivých projektů a mnoho dalšího. Takže kdo chce mít přehled o všem novém s čím přijdu tak může občas zkontrolovat ;) , k dispozici jsou ke stáhnutí Beta verze jednotlivých projektů.

Projekt Šternberkové

April 18th, 2009

Dnes představuji můj další projekt, spolu s tím jsem zveřejňuji trailer a spouštím v betaprovozu webové stránky (http://sternberkove.wpstudio.cz)Geo Google – mapování včera, dnes a zítra

April 15th, 2009

Před dávnými a dávnými časy jistí chytří lidé z Jižní moravy vymysleli mapy. Pravda, první mapa nevypadala tak jak ji známe, byla to jakási malůvka na klu pošlého zvířete. Od té doby se mapy dosti změnili. Dnes máme mapy online, a nejsou to jen tak obyčejné mapy, jsou to satelitní snímky, teréní mapy, turistické, všechno dostupné pouhým kliknutím myši. Ale i tyto mapy mají zajímavou historii, jež jsem se dověděl na přednášce Geo Google. Podívejme se na dnešní mapy zblízka…